- ICT Media: IDG.bg, PC World, Computerworld, CIO, CFO, Networkworld, Кариерна зона, Събития
- Бизнес: Капитал, Кариери, Регал, Градът.bg, Одит
- Новини: Дневник, Европа
- Развлечение: Бакхус
- In English: Bulgarian ICT Watch
Днес е прословутият “Черен петък” – ден, който независимо от леко злокобното си наименование е доста любим на консуматорските Западни общества, към които повече или по-малко копнеем да се причисляваме и ние. Но оставайки настрана спорността на това твърдение, едва ли някой ще откаже да си купи желана стока или продукт с голямо намаление. Ако не спестяване, така се постига по-голяма ефективност на разходите.
Същото важи и при купуването на компютърни игри, което е още по-лесно, при положение, че дори не се налага да се блъскаме на опашка – благодарение на платформите за цифрова дистрибуция. В този случай проблемите възникват по-скоро заради броя на предложенията и източниците на информация, които е трудно да се следят. А ако имате такъв проблем, може да намерите решението му в лицето на специализирана търсачка за гейм отстъпки CheapShark.
Прочетете още: Как да се сдобием с евтини/безплатни игри?
Въпросната уеб услуга създадена с една единствена цел – да търси възможно най-добрите оферти и най-големите отстъпки и намаления за игри в онлайн магазини за игри като Steam, GOG, Origin, Amazon, Humble Store и още десетки други подобни сайтове.
А CheapShark още на главната си станица дава възможност за преглед на най-добрите оферти, филтрирайки по всеки отделен магазин.
Още по-удобно е обаче CheapShark да се използва именно като търсачка. Това също така дава възможност да се изберат само тези магазини, за които имате регистрация, както и да отметнете гирите с ключове за Steam, да отсеете не особено удачните проекти по рейтинг, да сортирате резултатите по процент на отстъпките и др.
Ако искате дори можете да експортнете така филтрираното си търсене в RSS емисия или да го запазите като отметка в браузъра.
При клик на бутона Info можете да получите и допълнителна информация, която, за разлика от много други продукти, наистина е полезна. Например можете да научите каква е била най-ниската цена на дадена игра за целия период от нейния пазарен живот – от излизането и до момента.
Разбира се, CheapShark не е единственият начин да си намерите евтини и даже безплатни игри, но е едно добро начало – особено, ако искате да се потопите в атмосферата на Черния петък и едновременно с това да се сдобиете с приятно ново гейм занимание за почивните дни.